Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 7 lipca 2015

Domowy krem 'rafaello' [kokosowo-maślany]


>Składniki: 100g wiórków kokosowych (przepis na blogu), 50ml krowiego mleka 3,2%, 50ml słodkiej śmietany kremówki 36% (przepis na blogu) i 80g masła (przepis na blogu), 50g białej czekolady mlecznej, 80g jasnego brązowego cukru zmielonego na puder, 20g pełnotłustego mleka w proszku, 2 łyżki kokosowego 'Malibu' (przepis na blogu) + opcjonalnie: parę kropel naturalnego ekstraktu z wanilii (przepis na blogu)

>Wykonanie:

Płynne mleko, śmietanę, cukier, posiekane masło z czekoladą w rondlu nad średnim ogniem podgrzej, mieszając, do stopienia dwóch ostatnich składników i połączenia – zestaw z palnika, wmieszaj zmielone na mączkę wiórki kokosowe, alkohol, ew. wanilię oraz mleko w proszku; porządnie rozetrzyj do jednolitej gęstawej konsystencji (tak, by nie było grudek).
Gotową masę przełóż do przygotowanego słoiczka, zamknij szczelnie wieczkiem i odstaw do lodówki na całą noc przed spożyciem – by się zagęściła; odpowiednio przechowuj ok.2-4dni

krem przed stężeniem

Źródło

.................................................................................................................................................... 

! Czy wiesz, że krem kokosowy kupny:
- może zawierać w sobie zbędną szkodliwą tzw. 'chemię spożywczą' oraz być fałszowany różnymi dodatkami (m.in.tanie oleje roślinne, roślinne tłuszcze utwardzone i uwodornione, cukry pod różna postacią [m.in. glukoza, fruktoza, dekstroza, syrop glukozowo-fruktozowy, syrop kukurydziany], żółtka/jaja sproszkowane, lecytyna sojowa, wanilina, nieokreślone aromaty i barwniki; nieodpowiednie proporcje składników z przewagą tanich).
- może mieć nieprawidłowe proporcje składników (m.in. zbyt dużo soli czy cukru).
- może zawierać komponenty nieświeże / klasy gorszej / pochodzenia nieekologicznego.
- może mieć nieodpowiednią konsystencję, zapach i smak.
- może zawierać różne składniki nieopisane przez producenta.
- może być wytwarzane ze składników skażonych, bądź genetycznie modyfikowanych (GMO).
 
Diaetetica. Obsługiwane przez usługę Blogger.