Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 21 czerwca 2015

Syrop truskawkowy [z truskawek]


>Składniki: 2x250ml świeżych truskawek + 250-500ml białego cukru, świeżo wyciśnięty sok z 1 dużej cytryny i 500ml zwykłej wody

>Wykonanie:
Oczyszczone truskawki potnij na poły, w rondlu zasyp cukrem i tak pozostaw w temp. pokojowej na 12godz, by puścił sok – zalej wrzątkiem i doprowadziwszy do zawrzenia, gotuj dalej na małym ogniu do częściowego odparowania płynu i wyraźnego zagęszczenia (ok.20min) – wmieszaj sok cytrynowy.
Gotowy syrop cedząc przez tetrową pieluchę przelej do przygotowanej butelki/słoiczka i szczelnie zamknij – do czasu wykorzystania przechowuj w miejscu ciemnych, suchym i chłodnym, ok.1 roku.

Źródło

.................................................................................................................................................... 

! Czy wiesz, że syropy owocowe kupne:
- mogą być produkowane na bazie syropów jak glukozowe / glukozowo-fruktozowe czy kukurydziane; mogą zawierać także inne szkodliwe słodziki.
- mogą być fałszowane różnymi dodatkami i wypełniaczami (różne proporcje składników naturalnych wzmacnianych sztucznymi aromatami i barwnikami).
- mogą mieć nieodpowiednią konsystencję, zapach i smak.
- mogą zawierać różne nieopisane przez producenta składniki.
 
Diaetetica. Obsługiwane przez usługę Blogger.