Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 25 kwietnia 2015

Domowy serek homogenizowany naturalny


>Składniki: 200g białego sera twarogowego półtłustego (przepis na blogu), ok.100g gęstej kwaśnej śmietany 18% (przepis na blogu) + ok.3-4 łyżki zmielonego na puder jasnego brązowego cukru

>Wykonanie:
Przemielony już dwukrotnie w maszynce aksamitny twaróg dobrze rozetrzyj z cukrem pudrem na ‘puch’, po czym zmiksuj z dodatkiem śmietany na jednolicie gładką gęstą masę.
Gotowy serek do czasu spożycia odpowiednio przechowuj w lodówce; max.2-4 dni.

.................................................................................................................................................... 

! Czy wiesz, że naturalny serek homogenizowany kupny:
- może zawierać w sobie zbędne dodatki zagęszczające oraz wypełniacze (m.in. E410-mączka chleba świętojańskiego także pod nazwą guma karobowa/karob, E412-guma guar, E1422-modyfikowana skrobia kukurydziana, pektyny, żelatyna wieprzowa, E330-kwas cytrynowy, mleko/śmietana w proszku), także ew. dodatki smakowe (w wersji naturalnej m.in. cukier, syrop glukozowo-fruktozowy)
- może mieć nieodpowiednią gęstość, zapach i smak (przekwaszony)
- może mieć nieprawidłową kwasowość oraz zawartość tłuszczu
- może zawierać różne nieopisane przez producenta składniki

! Jak kupić dobry naturalny serek homogenizowany

Serek homogenizowany jest produktem pochodzenia wyłącznie z mleka krowiego, z którego pozyskiwany jest twaróg, następnie łączony ze śmietaną oraz innymi ew. składnikami smakowymi, i poddawany procesom tzw. 'homogenizacji' (rozbiciu pod ciśnieniem cząsteczek tłuszczu, co nadaje masie jednolitą gładką kremową konsystencję); dzieli się na 2 rodzaje:
- serek homogenizowany naturalny
- serek homogenizowany smakowy / owocowy

Dobrej jakości naturalny serek homogenizowany...
... ma na opakowaniu zarówno nazwę 'serek homogenizowany naturalny', jak i informację odnośnie zawartości tłuszczu mlecznego oraz wyszczególnione składniki wykorzystane do produkcji - dobry serek jest 3-4-składnikowy (odtłuszczony twaróg, śmietana/mleko, kultury bakterii kwasu mlekowego, podpuszczka); musi posiadać datę przydatności do spożycia.
... charakteryzuje się odpowiednią zawartością tłuszczu oraz gęstą konsystencją jednolitą, gładką i aksamitną; nie powinien się rozwarstwiać, nie powinien oddzielać się płyn od treści.
... ma kolor biały, biało-kremowy.
...charakteryzuje się odpowiednim smakiem (nie może być przekwaszony, ani goryczkowaty).
... posiada certyfikat jakości (znak: elipsa z umieszczonym weń symbolem 'PL-numer ewidencyjny inspekcji weterynaryjnej-WE; oraz ewentualne inne).
 
Diaetetica. Obsługiwane przez usługę Blogger.